DOM W ZABUDOWIE BLIŹNIACZEJ

Wybór miejsca w którym zamieszkamy przez najbliższe lata to nie łatwe zadanie. Rynek mieszkaniowy oferuje różne rozwiązania, dlaczego więc komfort domu w zabudowie bliźniaczej jest obecnie mocno zauważalny? Bliźniaki zbliżone są komfortem do domów jednorodzinnych, ponieważ dają o wiele większą swobodę niż domy w zabudowie szeregowej czy też w blokowym mieszkaniu. Dany rodzaj nieruchomości posiada znacznie niższe koszty budowy, które przekładają się na cenę. Warto zwrócić uwagę na niższe koszty związane z eksploatacją, dzięki lepszym warunkom termicznym, uzyskanym przez połączenie budynków wspólną ścianą, oszczędzamy na ogrzewaniu. Domy w zabudowie bliźniaczej posiadają dodatkowy komfort w postaci własnego terenu zielonego. Pozyskaną przestrzeń można zagospodarować w dowolny sposób, tak aby spędzać czas wolny w warunkach, które cieszą oko.

Źródło: Pinterest

Źródło: Glam Project

Czym charakteryzuje się dom bliźniak?

Jest to budynek, którego projekt został opracowany w taki sposób, aby dwa mieszkania były od siebie niezależne. Dom w zabudowie jednorodzinnej lokalowej zachowuje w pełni swoją funkcjonalność, posiada dwa osobne wejścia i przede wszystkim wspólną ścianę.

Dlaczego warto kupić dom w zabudowie bliźniaczej?

  • Niższa cena nieruchomości
  • Niskie koszty eksploatacji i utrzymania
  • Dużo niższe koszty ogrzewania niż w domu jednorodzinnym dzięki połączeniu budynków wspólną ścianą
  • Dom w zabudowie bliźniaczej zapewnia większe poczucie prywatności niż najbardziej komfortowe mieszkanie w bloku
  • Prywatna przestrzeń połączona z własnym ogrodem
Źródło: Pinterest

Źródło: Glam Project

Źródło: Pinterest

Źródło: Glam Project

Komfort mieszkania w domu w zabudowie bliźniaczej często porównywalny jest z zamieszkiwaniem w domu wolnostojącym. Nowe osiedle bliźniaków charakteryzuje się jednakowymi budynkami w odbiciach lustrzanych, zatem wszyscy sąsiedzi posiadają takie same posesje, co nie kreuje w osiedlowym społeczeństwie skłonności do obserwacji. Nowe osiedla to również nowa społeczność, którą tworzą mieszkańcy.

Ludzie, którzy wybierają domy w zabudowie bliźniaczej, bardzo często są w podobnym wieku co za tym idzie, posiadają małe dzieci, które szybko się zaprzyjaźniają. Posiadanie jednego najbliższego sąsiada jest ogromną zaletą, ponieważ gdy tylko zachodzi potrzeba- posłuży pomocą, natomiast kiedy nie odczuwamy potrzeby utrzymywania kontaktu- nikt tego od nas nie wymaga.

Już dziś możesz wybrać inwestycję w zabudowie bliźniaczej na nowym osiedlu Rubinowa Park w Brzezinie – https://glamdevelopment.pl/#nasze-domy